Bent keliskart per metus mane užvaldo noras ką nors iš pagrindų sutvarkyti. Pradedant daiktais, drabužiais, baigiant – socialiniais tinklais. Be gailesčio atiduodu, parduodu ar išmetu daiktus į kuriuos eilinę dieną nebekreipiu dėmėsio. Ir ne todėl, kad jie būtų negražūs ar nepanaudojami. Tai darau, nes per didelis daiktų kiekis mane slegia ir būtent atsikratymas jais – kaip naujas atokvėpis, nauja pradžia. Man, namams ir netgi spintai.

Iš pastarosios šį savaitgalį iškeliavo visi nunešioti drabužiai (taip, net ir mylimiausias vilnonis megztukas su ilgai teisintais pasiburbuliavimais), taip pat be jokio gailesčio maišuose atsirado metus ir daugiau dėmesio iš manęs nesulaukę sijonai, suknelės ir palaidinės. Ir kai paprastai posakis „neturiu ką apsirengti“ būna paraleliai ironizuojamas drabužių kalnais ir kloniais, aš kaip tik šiuo metu gana ramia širdimi žiūriu į 9 pakabas ir mažą krūvelę sulanktytų džinsų ir marškinėlių, ir matau daugiau outfit’ų nei bet kada anksčiau. Tai, žinoma, nereiškia, kad nieko naujo nenoriu ar nereikia. Reikia! Ir jau dėliojuosi praktišką, tikiuosi kada nors atšilsiančių orų wishlist’ą, apie kurį – sekančiame įraše.
Kraustymasis – puiki praktika pažinti daiktus ir jais atsikratyti. Po keletos tokių patirčių pagaliau išmokau valdyti savo poreikius ir prieš pirkdama bet kokį daiktą pagalvoju ar jis tikrai ras vietos namuose, o svarbiausia – mano gyvenime. Vis dėlto, kai kurie prisiminimai taip stipriai įsikūniję į senus traukinių, kino ar autobusų bilietus, baruose rastas skrajutes, sudužusį kalėdinį žaisliuką ar sudžiovintus gėlės žiedlapius, jog visus šiuos mažmožius sukroviau į vieną dėžę. Ir tai vienintelis sukčiavimas, promise!
Produktyviam savaitgaliui užbaigti – socialinių tinklų sutvarkymas. Dėl savo veiklos, susiduriu su daugybe įvairių žmonių profilių facebook’e, intagram’e, etc. Ir pagrindine rakštimi tampa nemokėjimas susidoroti su privatumo nustatymais (arba nežinojimas, kad jie egzistuoja). Todėl skatinu domėtis ir tvarkytis! Aš jau peržiūrėjau visus savo publikuojamus dalykus, šį bei tą paslėpiau, šį tą ištryniau, taip pat pakoregavau draugų nustatymus ir susitvarkiau el-pašto dėžutes, kurios prieš kelionę buvo truputį apleistos. Kad jūs žinotumėte, kaip dabar gera!
Share: