Vos pagalvojus, kad iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo (!), viduje suspurda mažytė panika. Vis dar neturiu nei vienos dovanos, vis dar esu idėjų ieškojimuose ir apskritai kalėdinius reikalus pradėjau planuoti nuo kito galo – dovanų popieriaus. Bet nemeluosiu – tuo mėgaujuosi. Ir nors dovanos tikrai nėra visa Kalėdų esmė, ar apskritai esmė, tačiau man labai patinka dovanų ieškojimas, ruošimas ir dovanojimas! Kurį laiką naršydama Pinterest’e rinkau idėjas, kurias būtų galima paversti į dovanas. Taigi, gruodį pasitinku paruošusi tris kalėdinius įrašus! Šiandien apie tai, ką galima pasidaryti patiems, neišleidžiant kosminių pinigų, o reikalingas priemones galite rasite kasdieniuose prekybos centruose.

Kadangi dievinu minimalizmą, galvodama apie kokius nors daiktus tikiuosi, jog jie bus neperkrauti, tiks prie bendro interjero ar tiesiog atrodys stilingai. Žodžiu, daiktai verti Instagram’o. Pasirodo, tai įmanoma ir su DIY.
Vis dėlto, kaip išrinkti gerą dovaną?
–  prisiminkite žmogaus, kuriam dovanosite dovaną, mėgstamus dalykus;
– tam tikrus mėgstamus personažus (iš filmų, knygų, žaidimų) galima įkūnyti drabužiuose, aksesuaruose, DVD/CD diskuose, maisto produktuose, interjero detalėse, etc.;
– kai nežinote konkretaus žmogaus noro (o jūs ir nežinote, kitaip viso to neskaitytumėte), rinkitės praktišką dovaną (užrašinė, rašiklis, maistas, bilietaį į kiną / teatrą / koncertą / konferenciją, dovanų čekis (ne pats nuoširdžiausias pasirinkimas, tačiau vienas praktiškesnių), etc;
– jei nusprendėte dovanoti maistą, saugiausia dovanoti didelį kiekį mėgstamiausio skanėsto arba mažą kiekį ko nors gurmaniško ar nerandamo eiliniame prekybcentryje;
– jei kažkoks daiktas parduotuvėje jums sukėlė juoką, tačiau net neįsivaizduojate ar tai supras žmogus, kuriam ši dovana skirta – nepirkite. Juokingos dovanos pasiteisina tik tuomet, kai abiems pusėms asocijuojasi su kažkokiu ypatingu įvykiu.

POZITYVIAI DIENAI

Ilgą laiką puodeliai buvo laikomi nuvalkiota dovana. Tiesą sakant aš taip pat vis dar nusivilčiau gavusi kokį nors geltoną puodelį su medžių ir saulės reljefu nudažytu velykinėmis spalvomis. Tačiau niekada neprieštaraučiau dailiam baltos spalvos puodeliui, aprašinėtam ar apipaišytam specialiai man. Dalinuosi dviem super dailaus dekoravimo idėjomis:

1. Reikia: Balto puodelio; juodo, sidabro arba aukso spalvos markerio tinkamo keramikai (galima rasti didesniame prekybos centre ir tikrai raštinės reikmenyse). Rašykite ar pieškite tai, kas atspindi tą žmogų. Užrašo idėja  tikram Hario Poterio fanui – Esspreso Patronum.
2. Reikia: Puodelio; nagų lako; dubenėlio vandens. Į vandenį įlašinkite nagų lako ir panardinkite puodelį. Ištraukite ir tadaam! Turite marble efektą.
BONUS: tam, kad puodelis nebūtų vienišas, įdėkite sausainių, zefyrų, šokolado, kavos, kakavos ar arbatos ir viską suriškite permatoma plėvele.

NULIPDŽIAU TAU KAI KĄ

Nors kai kam likusios 19 dienų gali pasirodyti grėsmingai trumpas laiko tarpas ką nors pagaminti, tačiau dar ne vėlu susirasti keramikos būrelį. Nulipdykite papuošalų dėžutę, cukrinę, dubenėlį, žvakidę, įdomų padarą – bet ką. Įkvėpimo semčiausi galerijose – Kauno Senamiestyje žinau puikių pavyzdžių!

VISĄ DIENĄ SUKAUSI VIRTUVĖJE

Į ne originalių dovanų penketuką tikrai galėtų patekti įvairūs kepiniai. Tačiau nepatenka, nes tai viena nuoširdžiausių dovanų, kurią galima padaryti. Sausainiai, keksiukai, pyragai, šokoladiniai saldainiai – ieškokite naujų formų, naujų pateikimų ir tikrai nudžiuginsite!

 

KAS ČIA AUKSU TVISKA

Kadangi nesugebu ignoruoti jokių DIY projektų, vienas labiausiai pastaruoju metu patikusių atradimų – vaikiškų plastmasinių žaislų prikėlimas… nudažius aukso, sidabro ar baltais dažais. Iki negalėjimo paprastas atlikimas, bet rezultatas įspūdingas!

1. Reikia: mažų žaislinių figūrėlių (gyvūnai, herojai, gėlės, magnetinės raidės, etc); flakono pasirinktos spalvos dažų; laikraščio.
Geriausia tokius darbus atlikti lauke, taip išvengsite stipraus dažų kvapo ir netyčia išdažytų grindų ar sienų. Prie figūrėlių galite pritvirtinti magnetus ar pasitelkus karštus klijus, pagaminti uždaromų indų rankenėles, ar.. bet ką!

PAKABINKIM

Kaskart lankantis Ikea parduotuvėje varvinu akis rėmelių skyriuje ir galvoju, ką į juos dėčiau. O įrėminti galima daug ką – džiovintas gėles, dailius printus, savo kurtus piešinius, etc. Pastarasis variantas įgauna kur kas didesnę vertę vien dėl įdėtų pastangų. Tačiau ne visi gali pasigirti dailia rašysena ar lengvais potepiais, todėl čia į pagalbą skuba nemokami arba mokami printai (jei turite galimybę paremti kūrėjus, taip ir padarykite) arba įvairios grafinių elementų kūrimo programos. Pieškite, rašykite, rėminkite ir dovanokite!

 

KVEPIA JAUKUMU

Šis DIY projektas reikalauja daugiau pastangų ir ieškojimų, tačiau pasiryžus pagaminti ką nors panašaus, rezultatas gali taip stipriai užkabinti jog gaminsite dar ir dar. Ir dar. Tai kvapnūs, natūraliai kvepiantys muilai ir lūpų balzamai. Receptus, kaip pagaminti vieną ar kitą dalyką, rasite nuorodoje, apačioje. Stengsiuosi ir aš pasiryžti, ir ką nors pagaminti dar šiais metais!

Tikiuosi jog įrašas neprailgo ir mano rašliavos pasirodė naudingos! Nuorodoje rasite mano Pinterest albumą dedikuotą specialiai Kalėdoms! Beje, albumas iki Kalėdų bus aktyviai pildomas, tad jei pasirodys įdomu – sekite mano atrenkamus dalykus.
 
Nuotraukos: pinterest
Share: